Grup Hepsi Fan CLuB

Grup hepsicilerin özel sitesi


  ağlamanın faydaları

  Paylaş
  avatar
  BüKü
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 85
  Kayıt tarihi : 20/07/09
  Yaş : 26
  Nerden : istanbuL

  ağlamanın faydaları

  Mesaj tarafından BüKü Bir Ptsi Tem. 20, 2009 7:36 pm

  Kalbe yararlı: Özellikle üzüldüğünüz zaman ağlamak kalbi daha az yoruyor. Çünkü gözyaşı dökmek ile üzüntülüyken sıkışan kalp damarları açılıyor.
  - AğLamanın faydaLaRı
  Stres düşmanı: Ağlayarak birçok hastalığın baş düşmanı olan stresle başa çıkabilirsiniz. Çünkü bu duygu şaşırtıcı olsa da mutluluk hormonlarınızı harekete geçiriyor.

  Daha iyi uyku: Kederli olduğu günlerde gözyaşı döken insanlar diğerlerine göre rahatlayarak daha iyi uyku çekiyor.

  Güven duygusu: Kişinin güven duygusunu artırıyor. Çünkü gözyaşı döktüğü anda h***esin ona olan ilgisi ona özgüvenini ve sevildiğini hatırlatıyor.

  Gözlere yarar: Gözyaşındaki bir madde eğer hiç akmazsa göz kuruluğu rahatsızlığına neden oluyor. Ara sıra ağlayan kişi böylece bu hastalığa yakalanmaktan kurtuluyor.

  Tansiyona yararlı: Sıkıntılı veya sevinçli olduğunda tansiyonu düşen ya da çıkan kişi ağladığında tansiyonu normale dönüyor.

  Yeme alışkanlığı: Sıkıntılı günlerinde iştahı açılan ve kendini yemeğe vuran kişiler ağlarsa daha az yiyerek formlarını koruyor.


  #Ağladığımız zaman vücudumuzdaki stres hormonları gözyaşlarıyla vücuttan uzaklaşır ve biraz sonra rahatladığımızı hissederiz. Gözyaşları bünyenin güvenlik subaplarıdır. İçinizde sakladığınız duygular birike birike bir gün patlama noktasına gelir. İşte o zaman ağlayabilirseniz emniyet subapları yani gözyaşları sizi ağır bunalımlardan kurtarır.

  #Sağlıklı yaşamak için her şeyden önce ruh sağlığınızı düzene sokmalısınız. Duyguları bastırmak ilerde büyük sorunlarla karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle içinizden geldiğinde kimseden çekinmeden ağlayın
  Eskiler içinden ağlamak geldiği halde gözyaşlarını tutmaya çalışan gençlere ağlamalarını tavsiye eder "Ağlarsan açılırsın rahatlarsın" derlerdi. Günümüzde tıp uzmanları da ağlamanın fiziksel ve ruhsal sağlığımız açsından çok yararlı olduğunu belirtiyorlar.
  avatar
  ♥EsraMin♥
  üye
  üye

  Mesaj Sayısı : 224
  Kayıt tarihi : 12/07/09
  Yaş : 24
  Nerden : Bursa

  Geri: ağlamanın faydaları

  Mesaj tarafından ♥EsraMin♥ Bir Ptsi Tem. 20, 2009 8:20 pm

  AğLamanın da faydası oLduğunu iLk defa duyuyorum Very Happy Ben çok ağLarım,bir faydasını görmedim daha çok zararını gördüm ama xD Neyse SağoL Cadı Bükü^m xD
  avatar
  BüKü
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 85
  Kayıt tarihi : 20/07/09
  Yaş : 26
  Nerden : istanbuL

  Geri: ağlamanın faydaları

  Mesaj tarafından BüKü Bir Ptsi Tem. 20, 2009 9:00 pm

  Very Happy:D onun bile yararı varmış Razz
  önmLi değil canm (:

   Forum Saati Çarş. Ara. 19, 2018 1:15 am